• ops (at) police.pl
  • 91 42 43 840
  • pn: 7:30 - 15:30 | wt-pt: 7:00 - 15:00

Razem łatwiej!

Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny - „Dzień Starego Miasta”

Po raz dziesiąty Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach w partnerstwie z Radą Osiedla Nr 2 w Policach zorganizowali Festyn Rodzinny - „Dzień Starego Miasta”, który odbył sią dnia 17.09.2022 r. na placu przy Urzędzie Miejskim w Policach.

Otwarcia festynu dokonali wspólnie Zastępca Burmistrza Jakub Pisański, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach Marta Tokarski oraz Przewodnicząca Rady Osiedla nr 2 w Policach Krystyna Seweryńczyk.

Celem uroczystości była integracja środowiska lokalnego poprzez aktywne spędzanie czasu. Festyn był również okazją, aby instytucje oraz organizacje działające na terenie Gminy Police na rzecz rodzin i dzieci, zaprezentowały swoją działalność. Stoiska zaprezentowały: Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach, Urząd Miejski w Policach Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej, Stowarzyszenie Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie „Dzikie Anioły”, Klub Seniora przy Radzie Osiedla nr 2 w Policach, Rada Osiedla nr 2 w Policach, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb”, Stowarzyszenie Ekologiczne "Łarpia", Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Policach (PSONI), Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Policach.

Podczas Festynu zorganizowanych było wiele atrakcji. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały m.in. przedszkolaki z Przedszkola „Calineczka”, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi w Policach, śpiew dzieci ze świetlicy Rady Osiedla nr 2 w Policach, pokaz Capoeiry przez dzieci z Rady Osiedla nr 2 w Policach, aerobik z Przewodniczącą Rady Osiedla nr 2 w Policach, gościnnie Szkoła Tańca Rytmix oraz Klub Bokserski Bestia .
Najmłodsi mogli bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, spróbować swoich sił w rzucie piłką do dmuchanej bramki, sprawdzić czym jest jak zachowuje się ciecz nienewtonowska, zrobić wielkie bańki, nauczyć się jak wykonuje się pierwszą pomoc, skorzystać z fotobudki, uzyskać dzienniczek uczestnika i wziąć udział w loterii nagród  oraz uczestniczyć w różnych zabawach, grach i pokazach przygotowanych przez ww. stanowiska.
Zaangażowani wolontariusze z SP 8 w Policach, z opiekunem - Panią Iwoną Włodarską malowali twarze chętnym dzieciom oraz aktywnie pomagali przy stoiskach z atrakcjami. Dużym powodzeniem cieszyły się pojazdy: Straży Miejskiej z Polic, Ochotniczej Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czy zabytkowych – ze Stowarzyszenia Pojazdów Militarnych z Trzebieży. Dla smakoszy czekała ciepła kiełbaska z grilla oraz przysmaki przygotowane przez Radę Osiedla nr 2 w Policach. Można było również poczęstować się cukierkiem rozdawanym przez Maskotkę – Harmonijka oraz Rybkę MiniMini.
W trakcie wydarzenia można było także zaszczepić się czwartą dawką przeciw Covid -19  w Mobilnym Punkcie Szczepień.
Od strony technicznej festyn zabezpieczył Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach, Miejski Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa nr 1 w Policach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Trzebieży oraz firma TRANS – NET S.A.
Cały festyn ochraniały Polskie Agencje Ochrony S.A. w Policach pod przewodnictwem Pana Grzegorza Gacy oraz Komenda Powiatowa Policji w Policach.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i jest ważnym wydarzeniem w społeczności lokalnej Osiedla Stare Miasta w Policach.