• ops (at) police.pl
  • 91 42 43 840
  • pn - pt: 7:30 - 15:30

Razem łatwiej!

Grafika Dekoracyjna

Paczka Świąteczna

Od wielu lat Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach organizuje spotkania Wigilijne dla osób samotnych, starszych, schorowanych z terenu Gminy Police. Coroczne spotkania są wpisane w wieloletnią tradycję Ośrodka, jednak z powodu pandemii, w tym roku zmianie uległa formuła wsparcia.
Z powodu obostrzeń epidemiologicznych, w trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych, zrezygnowaliśmy z organizacji spotkania wigilijnego i przygotowaliśmy paczki świąteczne. W celu zachowania bezpieczeństwa  paczki będą  dostarczone przez pracowników socjalnych i opiekunki domowe tut. Ośrodka  z zachowaniem  reżimu sanitarnego.
Do wspólnej akcji włączyli się również  wolontariusze ze szkolnej grupy „Pomagacze” Szkoły Podstawowej Nr8 w Policach pod kierunkiem pedagoga szkolnego  Pani Iwony Włodarskiej. Wolontariusze będą pomagać  pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w dostarczaniu paczek świątecznych.
Należy podkreślić, że o naszych podopiecznych pamiętają również inne instytucje, które nas co roku wspierają. Jest to Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach, który organizuje Pracowniczą Akcję Społeczną „Bardziej odpowiedzialni” i wspierają osoby samotne, schorowane znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.  Ponadto Szkoła Podstawowa Nr 3     w Policach pod kierunkiem pedagoga szkolnego Pani Moniki Fryszkowskiej również organizuje pomoc dla naszych podopiecznych. Ne terenie  szkoły prowadzona jest zbiórka produktów żywnościowych, środków czystości, które zostaną przekazane dla osób najbardziej potrzebujących.
Mamy nadzieję, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, przygotowane  paczki świąteczne sprawią choć odrobinę radości naszym podopiecznym.