• ops (at) police.pl
  • 91 42 43 840
  • pn - pt: 7:30 - 15:30

Razem łatwiej!

Dzień Sąsiada w Tatyni

„Dzień Sąsiada” i „Dzień Dziecka” w Tatyni

W dniu 18 maja 2019r. mieszkańcy Sołectwa Tatynia przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach, zorganizowali spotkanie integracyjne dla mieszkańców pn.: „Dzień Sąsiada”. Z uwagi na zbliżający się Dzień Dziecka postanowiono połączyć te dwie uroczystości i zorganizować spotkanie z licznymi atrakcjami dla najmłodszych.

Główną ideą powyższej  inicjatywy było wzmocnienie więzi sąsiedzkich, rodzinnych oraz integracja i aktywizacja mieszkańców do wspólnego działania w swojej społeczności. Spotkanie odbyło się w świetlicy sołeckiej oraz na terenie do niej przylegającym. Wielu przybyłych mieszkańców bardzo zaangażowało się w przygotowanie spotkania. Panie upiekły ciasta oraz przygotowały pieczone mięsa i sałatki. Dzieci zajęły się dekorowaniem świetlicy oraz placu. Panowie zaangażowali się w prace, które wiązały się z techniczną obsługą imprezy – rozstawiali parasole, stoły  i ławki, skosili trawnik oraz czuwali nad grillem.

Muzycznego rytmu spotkaniu nadał Pan Sylwester Sołtysiak animator i wodzirej, który zachęcał do wspólnych zabaw i konkursów. Największym powodzeniem cieszyły się konkursy przy wspólnym udziale dorosłych  i dzieci.  Nad dobrą zabawą i uśmiechem dzieci czuwały także wolontariuszki z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, które przygotowały liczne konkursy z myślą o najmłodszych oraz malowały dzieciom twarze, co stanowiło ogromną atrakcję.

Spotkanie sąsiedzkie było także doskonałą okazją do rozmowy o sprawach dotyczących życia we wspólnej przestrzeni. Sąsiedzi dyskutowali o tym, co można zrobić dla drugiego sąsiada by żyło się lepiej i łatwiej.  Wspólne biesiadowanie stało się także podstawą do wspomnień z lat powojennych, kiedy to część mieszkańców wprowadziła się do Tatyni.  Na zakończenie organizatorzy podziękowali wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie w przygotowanie oraz realizację spotkania.