• ops (at) police.pl
  • 91 42 43 840
  • pn - pt: 7:30 - 15:30

Razem łatwiej!

Spotkanie Wigilijne

Spotkanie Wigilijne 2017

W dniu 19.12.2017 r.  odbyło się coroczne, tradycyjne spotkanie wigilijne zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach. Uroczystość skierowana była głownie do podopiecznych Ośrodka, w szczególności zaś do osób samotnych. Wieloletnia tradycja tych spotkań pokazuje, iż na trwałe wpisała się w życie naszych mieszkańców. W spotkaniu uczestniczyło około 70 gości.
Jak co roku w zorganizowaniu tego spotkania pomagały instytucje, firmy i osoby prywatne przekazując darowizny. Wspiera nas stołówka ze Szkoły Podstawowej nr 8 i stołówka przy Zakładach Chemicznych „Police” przekazując potrawy wigilijne, pomaga cukiernia „Staromiejska” w Policach w formie wypieków i pieczywa. Dzięki temu wsparciu możemy wspólnie z naszymi gośćmi usiąść do stołu z tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami i odczuć atmosferę świąt. Otrzymana pomoc pozwala nam także na zorganizowanie dla każdego gościa małego, świątecznego upominku.
Tradycją również stały się występy chóru „Marzenie” z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów  w Policach. To dzięki ich radosnemu kolędowaniu atmosfera w trakcie spotkania staję się wyjątkowa a dla wielu wzruszająca. Dużym wsparciem w organizacji spotkania jest praca uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach. Goście otrzymują zaproszenia wykonane własnoręcznie przez uczniów.
Swoją obecnością spotkanie jak co roku uświetnili włodarze naszej Gminy oraz ksiądz proboszcz Waldemar Gasztkowski z Parafii Św. Kazimierza w Policach.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach serdecznie dziękuje za okazaną pomoc, wsparcie i współpracę:
Panu Mirosławowi Szwagierczakowi z Klubu Nauczyciela w Policach za udostępnienie sali,
Stołówce przy Zakładach Chemicznych w Policach oraz
Stołówce Pani Mai Ufniarz w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach za pyszne jedzenie
Piekarni Cukierni Staromiejska w Policach za przepyszne ciasta
Uczniom polickiej SP 8 za zaangażowanie w wykonanie przepięknych świątecznych zaproszeń,
Chórowi „Marzenie” za wspólne kolędowanie i wprowadzenie gości w świąteczną atmosferę.