• ops (at) police.pl
  • 91 42 43 840
  • pn - pt: 7:30 - 15:30

Razem łatwiej!

Dzień Starego Miasta 2017

Festyn „Dzień Starego Miasta”

Już po raz szósty Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach w partnerstwie z Radą Osiedla Nr2  w Policach zorganizowali Festyn „Dzień Starego Miasta”. Festyn odbył sią dnia 16.09.2017r. na placu przy Urzędzie Miejskim w Policach.
Festyn został zorganizowany w celu integracji środowiska lokalnego poprzez wspólną zabawę, ale także miał charakter edukacyjno – informacyjny. W trakcie imprezy swoją pracę prezentowali lokalni przedsiębiorcy, stowarzyszenia oraz instytucje mające siedziby na terenie Starego Miasta.
Hasłem przewodnim tegorocznego Festynu było  „ Bezpieczeństwo”. W trakcie trwania imprezy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach, Straży Miejskiej w Policach,  a także przedstawiciele z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  w Policach oraz pedagodzy szkolni realizujący  program profilaktyczny  „Wolni od…”  prowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane do dzieci, młodzieży oraz  rodziców.
Podczas Festynu zorganizowanych było wiele atrakcji. Na scenie zaprezentowały swoje umiejętności przedszkolaki z Przedszkola „Calineczka”, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Policach, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach. Podczas imprezy wystąpiły także dzieci z Rady Osiedla Nr 2 oraz członkinie Polickiego Uniwersytetu  III Wieku. Usłyszeliśmy również Chór „Marzenie” z Polickiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.  W trakcie imprezy odbywały się konkursy i zawody rodzinne przygotowane przez Stowarzyszenie Ekologiczne „Łarpia”, Wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Polskie Agencje Ochrony w Policach. Natomiast pracownicy Biblioteki im. Marii Skłodowskiej-Curie pokazali jak „uwolnić książkę”.
Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i jest ważnym wydarzeniem w społeczności lokalnej Osiedla Stare Miasto w Policach.