• ops (at) police.pl
  • 91 42 43 840
  • pn: 7:30 - 15:30 | wt-pt: 7:00 - 15:00

Razem łatwiej!

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny - Dzień Starego Miasta

  • 2019-09-20 15:19:48
  • OPS Police

Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach w partnerstwie z Radą Osiedla Nr2 oraz Szkołą Podstawową Nr1 z Oddziałami Sportowymi zorganizowali „Piknik Rodziny - Dzień Starego Miasta”. Uroczystość odbyła się dnia 14 września 2019r. w godzinach od 11:00-15:00 na placu przy Szkole Podstawowej Nr1 przy ul. Traugutta 4 w Policach.

Celem ww. wydarzenia jest integracja środowiska lokalnego, w szczególności dzieci i ich rodziców oraz aktywizacja społeczna uwzględniająca różnorodne formy spędzania czasu wolnego. „Piknik Rodzinny – Dzień Starego Miasta” ma również charakter edukacyjno-informacyjny  i w tym roku był poświęcony idei poszanowania środowiska naturalnego.
Organizatorzy zaprosili do współpracy i zaprezentowania swojej działalności instytucje i organizacje działające na rzecz dzieci i rodzin: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, Caritas przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach, Stowarzyszenie „SOS” dla Rodziny, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Biblioteka im. Marii Skłodowskiej –Curie. Ze względu na tegoroczną tematykę „Pikniku” dot. ochrony przyrody, podczas uroczystości zaprezentowały się także stowarzyszenia działające na rzecz ekologii: Stowarzyszenie Ekologiczne „Łarpia”, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej “Skarb”, Pracownia Zapachowej Jakości Powietrza Instytut Inżynierii Chemicznej i Procesów Ochrony Środowiska Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny a także Nadleśnicto Trzebież.  

Podczas imprezy organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Duże zainteresowanie wśród mieszkańców wzbudził Teatr „Rozmaitości Gwitajcie”, który zaprezentował bajkę o tematyce eokologicznej oraz poprowadziił gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, tańce i piosenki. Dla najmłodszych nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni oraz malowania twarzy. Dodatkową atrakcją była prezentacja Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Polic.
W trakcie wydarzenia mieszkańcy mogli uczestniczyć w warsztatach o temtyce ekologicznej m.in.:
w grach i zabawach organizowanych przez wolontariuszy z SP8, warsztatach z robienia ekotoreb prowadzone przez PSSOU, zajęciach plastycznych  o Naturze 2000 prowadzonych przez SPZP „Skarb”, warsztatach z recyklingu prowadzonych przez OPS w Policach.
Podczas „Pikniku” odbyła się także akcja ekologiczna  - „Kwiat za grat”, w zamian za elektro śmieć można było otrzymać kwiat doniczkowy. Kwiaty zostały nieodpłatnie przekazane przez kwiaciarnie „Arabeska” i „U Marioli” oraz Centrum Ogrodnicze „Stary Dworzec” w Policach. Firma TRANS – NET S.A. zapewniła na czas trwania imprezy worki na odpady oraz transport.  
Urząd Miejski w Policach oraz Starosto Powiatowe przekazało foldery infromacyjne oraz materiały promocyjne walorów przyrodniczych regionu.
Podczas całej uroczystości zapewniony był pyszny poczęstunek dla mieszkańców. Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i był ważnym wydarzeniem w społeczności lokalnej Osiedla Stare Miasto w Policach.
„Piknik Rodzinny – Dzień Starego Miasta” w 2019r. został zrealizowany w ramach projektu „KOMPAS-WYZNACZ SWÓJ KIERUNEK” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.