• ops (at) police.pl
  • 91 42 43 840
  • pn: 7:30 - 15:30 | wt-pt: 7:00 - 15:00

Razem łatwiej!

Dzień Starego Miasta 2018

PIKNIK RODZINNY - DZIEŃ STAREGO MIASTA 2018r.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach w partnerstwie z Radą Osiedla Nr2 oraz Szkołą Podstawową Nr1 z Oddziałami Sportowymi zorganizowali Piknik Rodziny - Dzień Starego Miasta. „Piknik” odbył się dnia 15 września 2018r. w godzinach od 11:00-15:00 na placu przy Szkole Podstawowej Nr1 przy ul. Traugutta 4  w Policach.

Celem uroczystości jest integracja środowiska lokalnego, w szczególności dzieci i ich rodziców oraz aktywizacja społeczna uwzględniająca różnorodne formy spędzania czasu wolnego. „Piknik Rodzinny – Dzień Starego Miasta” miał również charakter edukacyjno-informacyjny. Organizatorzy zaprosili do współpracy i zaprezentowania swojej działalności   instytucje i organizacje działające  na rzecz dzieci i rodzin: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, Caritas przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach, Stowarzyszenie „SOS” dla Rodziny, Biblioteka  im. Marii Skłodowskiej –Curie, Stowarzyszenie Diabetyków w Policach.
Podczas imprezy organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Duże  zainteresowanie wśród mieszkańców wzbudził Teatr „Rozmaitości Gwitajcie”, który zaprezentował  „Bajki Pana Brzechwy”.  Wśród atrakcji były również gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, tańce i piosenki. Dla najmłodszych nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni  oraz malowania twarzy. Dodatkową atrakcją była prezentacja Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Polic. Podczas całej uroczystości zapewniony był pyszny poczęstunek dla mieszkańców. Piknik  cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i był  ważnym wydarzeniem w społeczności lokalnej Osiedla Stare Miasto w Policach.

„Piknik Rodzinny – Dzień Starego Miasta” w 2018r. został zrealizowany w ramach projektu „KOMPAS-WYZNACZ SWÓJ KIERUNEK” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.